Vaka Çalışması: Geleceği Belirsiz Bir Projenin Fişini Çekmek Doğru Bir Seçim mi?

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Bianca Bagnarelli

Alex Kozak Moskova’daki apartman dairesinde iş arkadaşı Nikolai Krylov’un Zoom görüşmelerine katılmasını bekliyordu. Nikolai, ekranda göründüğünde gülümseyerek “İyi bir haberim var!” dedi. Alex iyi haber almayalı çok olmuştu. Öyle ki, pandemiden ötürü dünya küresel anlamda karantinaya girdiği için son birkaç haftasını apartmanında inzivaya çekilerek geçirmişti ve bundan dolayı tüm dünyanın üzerine çöktüğünü hissediyordu.Nikolai, “Potansiyel bir alıcı buldum” dedi. Alex ve Nikolai son altı yıldır Moskova’da bulunan 65 bin metrekarelik bir ticari ofis binasının imarında beraber çalışıyordu. Binaya kendi aralarında Eastern Square diyorlardı. Alex projede New York merkezli bir emlak şirketi olan EPM’i, Nikolai ise projenin yerel ortak girişim partneri olan Krasny Invest’i temsil ediyordu. Krasny Invest, Presnensky bölgesine yakın birinci sınıf bir arazi ve Rus bürokrasisini yönlendirme konusundaki uzmanlığı karşılığında projenin üçte birini almıştı.1 Mart’ın sonlarına doğru işi duraklatmak zorunda kalmışlardı ve Alex bu sanal toplantının projeyi tekrar başlatmayı tartışmak için kullanılabileceğini düşünmüştü. İmarı satmayı düşünmemişti bile.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KARAR ALMAK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş