Daha fazla içerik için

Birçok çabayı engelleyen üç yanlış adım...Şirket kültürünü değiştirmek, liderlerin doğru yeteneği işe almak ve strateji belirlemek gibi diğer görevleriyle karşılaştırıldığında özellikle zor olabilir. Kültür şekilsizdir, bir yönden başka bir yöne kaydırmak için kolları yoktur. Artık CEO’ların, liderliğin bu yönüne geçmişe kıyasla daha fazla öncelik verdiğini görüyoruz. Araştırma ve danışmanlık şirketi gartner tarafından yapılan bir araştırmaya göre CEO’lar, 2016 yılında düzenlenen konferans görüşmelerinde 2010 yılına kıyasla kültürden yüzde 7 oranında daha sık bahsettiler. CEO’lar ve CHRO’lar anketlerde “kültürü yönetme ve geliştirmenin” yetenek yönetimi için son derece öncelikli olduğunu ekledi. Fakat veriler, çok fazla gelişme alanı bulunduğunu gösteriyor: her yıl şirketler, kültürü değiştirmek adına çalışan başına yaklaşık 2 bin 200 dolar harcıyor (paraların çoğu danışmanlara, anketlere ve atölye çalışmalarına gidiyor). Ancak CHRO’ların yalnızca yüzde 30’u bu yatırımın iyi bir geri dönüşü olduğunu söylüyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş