Daha fazla içerik için

Johannes Max Brückner

Bir sonraki milyar dolarlık inovasyonu yapmak herkes için çekici bir hedeftir. Birçok şirket, bu yolda ilerlemek için teknoloji sektörünün mükemmelleştirdiği inovasyon modelini benimser. Örneğin Procter & Gamble, yapıcı yıkım olarak adlandırdığı yaklaşımı öne çıkarıyor. Şirket inovasyon süreçlerini bir startup gibi tasarlıyor. Bu noktada teknoloji startuplarını içerisine alan ve deneme-yanılma ile prototipleme yaklaşımını benimseyen bir girişim laboratuvarının da yardımına başvuruyor. Bu yaklaşım çoğu zaman işe yaramaz. Gerçek şu ki, birçok tüketici pazarında inovasyon yavaş ve artırımsal gerçekleşir. Genelde mevcut markalar genişletilir, birkaç yeni özellik eklenir veya belirli bir formül biraz değiştirilir. P&G’nin yıldız inovasyonları (değiştirmek gerektiğinde işaret veren akıllı Pampers çocuk bezi gibi) bir sonraki milyar dolarlık inovasyon olmaktan uzaktır.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş