Dürtme Politikalarını Etkin ve Etik Bir Şekilde Tasarlamak

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Hepimiz hayatımızda en az bir kez sigarayı bırakmayı, düzenli egzersiz yapmayı veya tasarruf etmeyi hedeflemiş ve en az bir kez başarısız olmuşuzdur. Sigaranın zararlı olduğunu, egzersizin sağlıklı bir yaşam sürmedeki önemini, tasarruf etmenin bizi emeklilik dönemlerimizde ne kadar güvence altına alacağını bilmemize rağmen birçoğumuz hedeflerimize ulaşmak için çalışmak yerine kısa vadeli isteklerimizi ön planda tutuyoruz. Bu konuda yalnız değiliz gibi görünüyor çünkü yapılan araştırmalara göre, konularında uzmanlaşmış kişiler bile sahip oldukları bilgi ve tecrübeye paralel davranışlar sergilemiyor. Örneğin, European Journal of Public Health tarafından 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre, birçok ülkede doktorlar ve sağlık profesyonelleri arasında sigara kullanımı oranı oldukça yüksek

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: EKONOMİ VE TOPLUM
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş