Hollywood’un Çeşitlilik Probleminde Gerçekten de Tüketiciler mi Suçlu?

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Geçtiğimiz yıllarda vizyona girmiş Moonlight ve Black Panther filmlerinin başarısına karşın beyaz ekranda azınlıkların az temsil edilmesi yıllardır süregelen bir problem. Sektörün önde gelenleri bu durumun seyircilerden ötürü olduğunu öne sürüyor. Özellikle bundan kazanç elde eden yabancı seyirciler ekranda tamamen beyaz oyuncular görmeyi tercih ediyor. Bu durumun tüketici ayrımcılığı teorisinin bir çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir araştırma bu açıklamaya karşı çıkıyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş