Girişimciler Bilimsel Yöntemleri Kullanmalı

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Araştırmacılar ve uygulayıcılar, girişimciliğe dair karar alma durumlarına rehberlik edecek bir dizi sistem geliştirdi. Keşif odaklı planlama ve tasarım odaklı düşünme bu sistemlere örnek verilebilir. Yeni bir çalışmaysa geleneksel olan bilimsel yöntemlerin uygulanışının başarıyı artırıp artırmadığını inceliyor. Araştırmacılar İtalya’daki 116 adet erken aşama startup’ı 10 seanslık bir eğitim programına aldı. Kurucuların tamamına piyasadan erken geribildirim elde etme, iş modellerini veya ürünlerini değerlendirmek için deneyler yapma ve ihtiyaç halinde değişiklikler yapma konularında aynı talimatlar verildi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş