Gelecekten Ders Çıkarmak

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Derin belirsizlik dönemlerinde güçlü bir strateji oluşturmanın yolu. Belirsizlik dönemlerinde strateji nasıl kurgulanır? Geleceğe hazırlanan liderlerin sorması gereken en temel soru budur. Bir küresel pandeminin ortasında olduğumuz gerçeğinden yola çıkarsak bu soruya acilen yanıt bulmamız gereklidir. Covid-19 krizi öncesinde de hızla değişen teknoloji, ekonomik anlamda birbirine bağlı olma durumlarının artması ve politik değişkenlik gibi faktörler, geleceğin belirsizleşmesine zemin hazırlıyordu. Belirsizlik o kadar derinleşebiliyor ki araştırmacılar durumu tam anlamıyla algılamak için VUCA (dalgalanma, belirsizlik, karmaşıklık, muğlaklık) veya TUNA (türbülans, belirsizlik, benzeşmezlik, muğlaklık) gibi kısaltmalar kullanmak durumunda kalabiliyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş