Gücün Sizi Değiştirmesine İzin Vermeyin

Kasım 2021

Daha fazla içerik için

Dave Sandford

Doktor Vera Cordeiro, Rio de Janeiro’nun Lagoa mahallesinde, yoksul çocuklarla dolup taşan bir devlet hastanesinde çalışıyor ve öfkesi her geçen gün büyüyordu. Hali vakti yerinde insanların özel hastanelerde kolaylıkla tedavi görebildiği hastalıklar, düzenli beslenemeyen ve temel temizlik koşullarına sahip olmayan bu hastaların pek çoğu için ölüm fermanı demekti. Cordeiro, 1991 yılında bu çocukların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini sunarak ve ailelerini destekleyerek bu yoksulluk döngüsünü kırmak amacıyla Associação Saúde Criança (Brezilya Çocuk Sağlığı) adlı bir dernek kurdu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş