Vaka Çalışması: Çalışan Huzursuzluğunu Yönetmek

Mart 2024

Daha fazla içerik için

Luna Motors'un Campinas’taki tesislerinde, köşe ofislerden birinde, bir masa lambasının loş ışığı bir dizi grafiği aydınlatıyordu. Luna Brezilya’nın başkanı Paulo Ferreira kendini işine o kadar kaptırmıştı ki havanın karardığının farkında dahi değildi. Önüne çıkan her çizgi, eğri ve rakam tesislerin hayal kırıklığı yaratan performansının bir göstergesiydi: Sayısı gittikçe artan üretim hataları, işe gelmeyen çalışanlar ve iş ihtilafının sebebiyet verdiği rekor sayıda araç kaybı. Tesis artık geniş Luna ağındaki rekabetçi pozisyonunu kaybetmişti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş