Üretken Yapay Zekâ Yaratıcılığınızı Sınırlamasın

Nisan 2024

Daha fazla içerik için

Hiç kimse ChatGPT’nin birçok fikir üretme yeteneğinden şüphe etmiyor. Peki bu fikirler gerçekten iyi fikirler mi? Kısa süre önce yapılan bir deneyde, yaratıcı bir problem çözme görevine katılan ekipler, yapay zekâ desteğiyle çoğunlukla makul kazanımlar elde ettiler. Ama bazıları için sonuçlar beklenenin altında kaldı. Araştırmanın yazarlarından biri olan ve liderlik geliştirme şirketi GeoLab’ın CEO’luğunu üstlenen Kian Gohar, “Teknolojiyi suçlamayın” diyor. Ona göre, üretken yapay zekâ, problem çözme ve yaratıcı süreçler hakkındaki yaygın yanlış anlamalar, çalışanlar ve yöneticilerin araçları yanlış şekilde kullanmalarına neden oluyor. Bu da kimi zaman kişileri, yapay zekâ girdisi olmaksızın gerçekleştirdikleri ilerlemelerden daha geri bırakıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş