Tasarım Odaklı Düşünmeye Doğru Biçimde Liderlik Etmek

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

Liderler, proje ekiplerindeki kaçınılmaz verimsizliklerin, belirsizliklerin ve ani duygusal krizlerin üstesinden gelinmesine nasıl yardım ederler? Mantıklı ve nesnel olmaları gerektiğinin söylenmesine alışmış çalışanlar, tasarım odaklı düşünme yöntemlerini genellikle öznel ve kişisel bulurlar. Örneğin kullanıcılarla empati kurmak ve başarısızlığı baştan belli olan denemeler yapmak. Liderler yeni fikirlerin ortaya çıkması, genel bir yön ve amaç duygusunun sürdürülmesi için ekiplerin alan ve zaman yaratmalarına baskıcı bir tutum takınmadan yardımcı olmalıdır

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş