Daha fazla içerik için

Tüccar John Wanamaker, yüz yıldan daha uzun bir süre önce, bir serzenişte bulunmuştu: “Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor ancak hangi yarısı, bilmiyorum.” Reklam tarafında yer alanların kaynakların ne kadar doğru ve yerinde harcandığını net biçimde ortaya koyamamalarından dolayı bu argümanı dillerine dolayan finansçılar, reklam bütçelerini kısmaktan çekinmediler. Procter & Gamble’ın eski pazarlama üst yöneticisi Jin Stengel’ın da belirttiği gibi reklam metinlerinin test edilmesine ve reklam etkisinin ölçülmesine ciddi para ayrılmasına rağmen bu konuda tatmin edici bir gelişme yaşanmadı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş