Kitleler Yolsuzlukla Savaştığında

Ocak-Şubat 2013

Daha fazla içerik için

AP Images

Dünya Ekonomi Forumu yakın zamanda liderlerle yaptığı, gelişmekte olan ülkelerde iş yapmanın önündeki engelleri araştıran anketin sonucunda, yolsuzluğun Rusya’daki en büyük sorun olduğunu açıkladı. Yolsuzluk Hindistan’da ikinci, Çin ve Güney Afrika’da ise beşinci en büyük sorun. Gelişen ülkelerin hükümetleri harekete geçti. Brezilya, Çin, Hindistan ve diğer ülkelerde kanun koyucular ve mahkemeler oy satın alma, evrakta sahtecilik, seçimlere hile karıştırma gibi illegal faaliyetlerle savaşıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş