Daha fazla içerik için

Katherine Lam

Startup şirketinin CEO’su hızla büyüyen şirketi için kısa süre önce kiraladığı ofiste oturuyordu. İş çıkış saati olmasına rağmen caddeler tenhaydı. Şirketin 600 kişilik ofisi de en az caddeler kadar boştu. Şirketin yönetim kurulu bir gün önce zor bir karar alarak tüm çalışanları belirsiz bir süreliğine evlerine göndermişti. CEO 30 dakika sonra tüm çalışanları rahatlatmak üzere bir videokonferans yapacaktı. Ancak huzursuzdu, kaygılıydı ve açıkçası korkuyordu. Covid-19 salgını döneminde dünyanın her yerinde bu tür sahnelerin gerçekleştiğine şahit olmaktayız. Şirketlerin kurucuları, yöneticileri, liderleri ve çalışanları; üzerine her şeyi inşa ettiğimiz temellerin ne kadar kırılgan olduğunu gördü. Mart ayında bir akşamüstü eşim bana dönüp “Çok korkuyorum. Ancak bana güvenen insanlara bunu söyleyemiyorum” demişti. Saatlerce Zoom toplantıları yapıyor, çalışanlarını ve iş arkadaşlarını bu krizi atlatacakları yönünde telkin etmeye çalışıyordu. Sakin görünmesi gerekiyordu ama içten içe çok korkuyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş