Yapay Zekayı Kullanmanın Daha İyi Bir Yolu

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Jean-Baptiste Perrot

Bunun sebebi açık: Yapay zeka işlem hızı, hassasiyeti ve tutarlılığı (makineler yorgunluktan hata yapmaz) bakımından somut faydalar sağlar ve bu sebeple pek çok profesyonel bundan faydalanır. Örneğin bazı tıp uzmanları teşhis koymak ve tedaviye karar vermek için yapay zeka araçları kullanır. Ancak bu anketin katılımcıları aynı zamanda yapay zekanın işlerini elinden almasından korktuklarını ifade ediyor. Bu korku sadece onlara özgü değil. Guardian gazetesi, Birleşik Krallık’ta 6 milyonu aşkın çalışanın makinelerin kendilerinin yerine geçeceğinden korktuğunu bildiriyor. Konferans ve seminerlerde buluştuğumuz akademisyenler ve yöneticiler de benzer korkuları dile getiriyor. Yapay zekanın avantajlarının üzerine büyük bir gölge düşebilir: Makineler daha iyi iş çıkarıyorsa insanlara ne gerek var?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş