Liderlerin Çalışanlarını Farkında Olmadan Strese Sokmasına Neden Olan Beş Durum

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Katherine Lam

On yıllardır süregelen araştırmalar, stresin ve kaygının iş hayatında önemli sorunlar olduğunu; çalışanların moralinin bozulmasına, kötü hissetmelerine ve verimliliklerinin azalmasına neden olduğunu ortaya koyuyor. Her ne kadar kişinin işiyle alakalı olmayanlar da dahil olmak üzere bir dizi unsur kaygıya yol açıyor olsa da bunlar arasında birçok noktada ortak görülen bir tanesi var: Yetersiz liderlik. Yöneticilerin ve liderlerin çalışanların stres ve kaygı seviyesi üzerinde doğrudan etkileri vardır. Bu kişilerin söyledikleri, hissettikleri ve yaptıkları ekiplerinin fiziksel ve mental durumunu etkiler. Bu liderler ne kadar kıdemli olursa insanları (olumlu veya olumsuz) etkileme güçleri de o derece artar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş