Kadın Liderler için Bir Zorluk Daha

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Pek az kişi patronu tarafından eleştirilmeyi sever ve yeni bir araştırma insanların patron bir kadın olduğunda bundan daha da rahatsız olduklarını gösteriyor. Araştırmacı bir transkripsiyon işi için 2 bin 700 kişi topladı ve hayali yöneticilerinin cinsiyetini rastgele belirledi. Görevin yarısında “yöneticiler” bir çalışan alt kümesine işi ne kadar iyi yaptıkları konusunda pozitif veya negatif geribildirim verdi. Araştırmacı, çalışanların görevin devamında gösterdiği eforu karşılaştırdı ve görevi tamamlarken gösterdikleri tutumları değerlendirdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş