Daha fazla içerik için

Pek çok yönetici gruplar arası işbirliği projeleri başlatırken karşılaşılabilecek en büyük tehdidi göz ardı ediyor: Savunmacı davranışların tetiklenmesi. Liderler gruplar arası çalışmalar başlatırken, önerilen işbirliğinin bu grupların güvenliğini tehdit edebileceğini göz ardı edebiliyor. Gruplar alanlarına girildiğini hissedebilir ve refleks olarak savunmaya geçebilir. Gruplar arasında etkili işbirlikleri kurmak isteyen liderler, işe bir tehdit analizi yaparak başlamalıdır. Bu işbirliği ilgili grupların kimliğini, meşruluğunu ve otoritesini ne şekilde tehdit ediyor olabilir? Liderler, ancak işbirliklerindeki kör noktaları değerlendirdikten sonra lojistik, süreçler ve çıktılar gibi konulara odaklanmalıdır.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş