Daha fazla içerik için

Harry Haysom

İnsanların bizi nasıl etkilediğini anlamak... Neden özgüveni yüksek, sürekli kendini öven insanlara bu kadar sık inanılıyor? Uzmanlar neden bu kadar çok göz ardı ediliyor? Popülist politikacıların ve sosyal medya fenomenlerinin yakın zamandaki yükselişiyle çoğumuz bu sorular üzerine kafa yormaya başladık. Yayınevleri bu sorulara ikna sanatı ve bilimine dair birtakım başlıklarla cevap veriyor. Ancak yazarların kendilerini ve bilgili okuyucularını konuyla ilgili söylenecek yeni bir şeyler olduğuna ikna etmeleri gerekli. Nitekim Arizona State University’den psikoloji profesörü Robert Cialdini, ilk edisyonu 1984’te yayınlanan Influence kitabının kapsamlı devam kitabı Pre-Suasion’ı ise 2016’da yayınladı. Dale Carnegie’nin klasiği, How to Win Friends and Influence People 80 yılı geride bıraktı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İLETİŞİM
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş