Fiyat Temelli Promosyonların Beklenmedik Etkisi

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

İndirimler, perakende satış alanının yaygın bir özelliğidir. Televizyonlarda, sosyal medya akışımızda, hatta pizza kutularında ve benzin istasyonu pompalarındaki küçük ekranlarda amaç müşteri çekmektir. Önceden yapılmış çalışmalarda bu indirimlerin müşterilerin ruh halini yükselttiği, insanların satın alınan üründen aldıkları zevki arttırdığı ve hem indirimde olan hem de diğer ürünlerle ilgili düşüncelerini iyileştirdiği bulundu. Yeni bir araştırmadaysa bu durumun daha sağlıksız bir etki yarattığı tespit edildi: Fiyat temelli promosyonlar sabırsızlığı tetikliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş