Dinamik Rotalama Yaklaşımı Fırsat Satışlarını Artırabilir

Aralık 2023

Daha fazla içerik için

Çevrimiçi alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte eve teslimat hizmetinin önemi de arttı. Ancak artan kullanımla beraber eve dağıtım karmaşıklaştı ve potansiyel operasyonel zorlukları olan bir sürece dönüştü. Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Barış Yıldız ve arkadaşları, yaşanan zorluklara yönelik araştırmalar yaparak yeni bir iş modeli önerisi getirdi. Çalışmaya göre hedef müşterileri ve araç rotalarını dinamik olarak belirleyen akıllı bir algoritma ile eve dağıtım hizmeti sırasında ciddi boyutlarda fırsat satışları yapılabilir. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş