CEO Ofisi Koordinatörü Neden Gereklidir?

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Bianca Bagnarelli

CEO’lar yönetici asistanlarının sunabileceğinden daha fazla desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Değişim talimatıyla göreve gelen yeni bir CEO, zamanını genellikle şirketin stratejisini yeniden şekillendirmeye ve başarı için ihtiyaç duyulan kültürü oluşturmaya harcar. Bu tercihler kıdemli yöneticilerin seçilmesi ve yöneticilerin zamanlarını neye ayıracakları gibi kararlara yön verir. Ancak yeni CEO’ların çoğu ne kadar iyi bir yönetici olduğunu belirleyen önemli bir faktöre yeterince dikkat etmez: Bu faktör, ofisindeki gündelik operasyonlara yön veren idari sistemdir. İdari sistem, yöneticilerin kısıtlı zamanlarını en iyi şekilde kullanmalarını, karar alma sürecinde bilginin doğru noktalara ulaşmasını ve işlerin takibinin CEO’nun bizzat denetlemesine gerek kalmadan gerçekleşmesini sağlar. Pek çok yeni CEO kendi tarzlarına ya da yapmaları gereken operasyonel değişikliklere uygun olmasa bile onlara miras kalan sistemleri kullanır. Fakat çoğu zaman CEO’nun başarılı olması için gereken bilgiyi işlemenin daha iyi bir yolu vardır ve bir CEO ofisi koordinatörü (CoS) bu konuda epey katkıda bulunabilir

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş