Daha fazla içerik için

Michele Marconi

Bir krizden eskisinden daha güçlü çıkmak için beş adım. Böyle bir şeyin nasıl iyi bir tarafı olabilir? İnsanlar baskı, kriz veya travma dönemlerinde bu soruyu sık sık sorarlar. Bu yıl yüz binlerce insanın ölümüne, daha önce benzeri görülmemiş işsizlik oranlarına ve küresel bir ekonomik gerilemeye yol açan pandemiyle sarsıldık. İster kişisel ister kolektif biçimde yaşansın, böyle bir trajedi durumunda yukarıdaki soruya verilecek cevap “Olamaz” gibi görünüyor. Ancak bir noktada dönüp bu korkunç zamanların uzun vadeli sonuçları ve hem biz bireylere hem de organizasyonlarımıza, topluluklarımıza ve milletlerimize verdiği zararlar üzerine düşünebileceğiz. Üstelik bunlar arasında hem iyi hem de kötü sonuçların yer alacağı neredeyse kesin. Geçtiğimiz 25 yılda ben ve benim gibi diğer psikologlar, bu olgu üzerine çalışmalar yaptık ve buna travma sonrası gelişim adını verdik.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş