Çalışanlar Yöneticileriyle İlişkilerinde Hayal Kırıklığı Yaşıyorsa Şirketler Ne Yapmalı?

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Yaşamın her alanında olduğu gibi iş ortamında da kendimizi diğer insanlarla, özellikle de yakın çevremizdeki benzerlerimizle karşılaştırma eğilimindeyiz. Bu eğilim, sonuçlardan memnuniyetimizin neyi elde ettiğimizden daha çok kime göre neyi elde ettiğimize bağlı olmasına yol açıyor. Araştırmalara göre, çalışanların doğrudan bağlı oldukları yöneticileriyle iş süreçlerindeki etkin ve kaliteli etkileşimleri çok daha yüksek iş performansı göstermelerinde etkili oluyor. Bunun temel nedenlerinden biri, yöneticisiyle etkin bir iş ilişkisi olan çalışanın işte başarılı olmasını sağlayacak bilgi ve iş kaynaklarına erişiminin diğer çalışanlara göre çok daha kolay ve hızlı olması. Ancak hal böyle olunca, iş ortamında farklı süreçlerde birbirlerini gözlemleme imkanı bulan çalışanlar, insan doğası gereği dikkatlerini diğer çalışanların yöneticileriyle ilişkilerine yönlendiriyorlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş