Kendinize Güvenmiyor musunuz? Kibirli Bir Ekip Arkadaşınızla Vakit Geçirin

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Özgüven seviyeleri genellikle gruplar ve popülasyonlar arasında birbiriyle tutarlı olur. Örneğin avcı toplayıcı !Kung’lar arasında yaygın olan tevazu ve kendiyle dalga geçme özelliklerini Enron şirketini iflasa ve birçok yöneticisini de hapse sürükleyen “küstahlık kültürü” ile karşılaştırın. Bir araştırma ekibi neden özellikle aşırı özgüvenin sosyal kümelerde açığa çıktığını merak etti. Altı deneyde de ortaya koyulduğu gibi, nedenlerden biri özgüvenin bulaşıcı gibi görünmesi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PSİKOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş