Daha fazla içerik için

Korsanlar Afrika'nın batı kıyısındaki Gine Körfezi’nde seyreden bir gemiden altı mürettebatı esir aldılar. Geminin sahibi ve kurbanların işvereni olan şirket beni İngiltere’den arayarak rehinelerin serbest bırakılması için yapılacak müzakereleri yürütmemi istedi. İlk adımım herkesi sakinleştirmek oldu zira, böyle bir krizi telaşlı ve stresli bir hâlde yönetemezsiniz. Bir sonraki adımım ise, şirketin kriz ekibinden kötü adamlarla etkileşime geçebileceğine güvendiğim birini seçmek oldu. Doğru dil ve şive ile konuşan, duygusal anlamda dengeli ve güçlü, en önemlisi de iş arkadaşlarını rehin alanları dinleyip onlarla bağlantı kurabilecek birisi. Hiç vakit kaybetmeden John’da karar kıldım.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KENDİNİ YÖNETMEK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş