Aşırı Yoğunluğun Tükenmişliğe Dönüşmesine İzin Vermeyin

Haziran 2019

Daha fazla içerik için

İş-yaşam çatışmasını önlemek için öneriler... Çalışma hayatımın büyük kısmında kendimi olması gerekenden çok daha meşgul hissettim. Bu bazen uzun saatler boyunca çalıştığım, ailemle ya da eğlenceyle geçirilecek zamanları kaçırdığım ve akıl almaz derecede stresli olduğum, nefesimi kesen, çılgıncasına bir yoğunluktu. Yine de birkaç yıl önce, neredeyse 20 yılın ardından Washington Post’tan ayrılmadan hemen önce dosyalarımın durduğu dolabı temizlerken yarım bıraktığım haberleri buldum. Gerçekten bunları tamamlayabilseydim iyi olabilirdi. Keşke o haberler üzerinde ciddiyetle çalışamayacak kadar meşgul olmasaydım. O zamandan beri, o anı hatırladığımda utanç ve pişmanlık karışımı bir hisse kapılıyorum. Daha iddialı, yüksek öncelikli işler yapmaya zaman ayırmadığım veya her şeyi makul saatlerde yapıp bitirmeyi ve hayatta başka şeyler için daha fazla zamana sahip olmayı başaramadığım için büyük ölçüde kendimi suçladım. Fakat son zamanlarda, nasıl bir yoğunluğun içinde kapana kısıldığımı görmeye başladım.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş