Yenilikçi ve Sıra Dışı Düşünceler Neden Görmezden Gelinir?

Ocak 2023

Daha fazla içerik için

Liderler, hangi Ar-Ge projelerini uygulayacaklarına karar verirken genellikle uzman tavsiyelerine son derece güvenirler. Yeni araştırmalar, bu yaklaşımın çığır açıcı fikirler yerine uygulaması kolay seçenekleri desteklediğini ortaya koyuyor. Bir NASA robotik yarışmasında katılımcılardan yenilik, fizibilite ve kalite açısından 10 fikri değerlendirmeleri istendi. Bazı değerlendiriciler, bir beceri testi sonrasında uzman olarak kabul edild; bazılarının işle ilgili uzmanlığı vardı, bazıları ise deneyimleri açısından değerlendirmeye tabi tutulmadı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş