Ücretlerin Eş Zamanlı Ayarlanmaması Maaş Farklılığına Yol Açıyor

Kasım 2023

Daha fazla içerik için

Pandemi sonrasında tüm dünya ekonomileri yüksek enflasyonla mücadele ederken Türkiye’de de durum farklı değil. Enflasyonist ortam dolayısıyla şirketler, yıl içinde belli dönemlerde çalışan ücretlerinde ayarlama yapmak zorunda kalıyor. Ancak ücret ayarlamalarının standart bir zamanlaması olmadığı gibi maaşlara yapılan enflasyon zamları da her şirket, her endüstride farklılık gösteriyor. Bu durum ise farklı şirketlerde ama aynı rollerde görev alan çalışanların aldıkları maaşlar arasında tutarsızlık yaratıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş