Proaktif Davranışlar Amaç Duygunuzu Keşfetmenizi Sağlayabilir

Kasım 2023

Daha fazla içerik için

Fordham Üniversitesi, Gabelli İşletme Okulu’nda örgütsel davranış alanında yardımcı doçent olan Dr. Ayşe Yemişcigil Jensen, Boğaziçi Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Melis Sena Yılmaz ve Harvard Üniversitesi, Human Flourishing Program’da profesör olan Matthew T. Lee işbirliğiyle gençlerdeki amaç duygusu üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. Araştırma gençlerin hayatlarına ve kariyerlerine yön veren bir amaç duygusunu keşfetmelerinde rol oynayan üç proaktif davranışa dikkat çekiyor: çeşitliliği yüksek deneyimlerle hayata katılım, hayat deneyimleri üzerine düşünebilme ve sosyal çevreden geribildirim alabilme. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş