Tüketiciler, Markalardan Bir Adım Bekliyor

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

20. yüzyılın başında pratikliği ve uygun maliyetiyle hayatımıza giren plastik, artık bir tehdit. Öte yandan insanın plastikle ilişkisi son 10 yılda toksik bir hale evrildi: Bize zarar vermesine rağmen ondan bir türlü vazgeçemiyoruz çünkü hayatımızın her yerinde. Ipsos tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre her 10 kişiden 8’i paketleme atıklarını azaltmaları için üreticilere yaptırımlar getirilmesi gerektiğini belirtiyor ve üreticilerin üretilen paketleri geri dönüştürmek zorunda olduklarını savunuyor. Araştırmanın yürütüldüğü 28 ülkenin 18’inde destek yüzde 80 ve üzerinde. Türkiye’deyse bu oran yüzde 75. Yani insanlar bir değişim istiyor ve bu değişime hazırlar. Araştırma, değişim yaratacak üreticileri bekleyen potansiyel avantajları da sıralıyor. Tüketicilerin yüzde 75’i, değişime ortak olan markalara daha sıcak baktıklarını belirtiyor. Türkiye ise yüzde 73 gibi ortalamaya yakın bir sonuç ortaya koyuyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş