Müşterilerinizi Hafife mi Alıyorsunuz?

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

Müşteri değerini ölçmenin ve yönetmenin zamanı geldi. Peter Drucker'a göre bir işletmenin gerçek amacı müşteri yaratmak ve o müşterileri elinde tutmaktır. Çoğu yönetici bunu bilse de çok azı bu bilgi ışığında eyleme geçer. Sonu gelmeyen kazanç baskısı altında sıklıkla köşeye sıkışmış hisseder, ürün kalitesinden taviz vererek hızlı kâra yönelmek zorunda kalır, hizmetlerden kısar, yüksek hizmet ücretleri koyar veya müşterilerini aldatırlar. Bu kısa vadeli yaklaşım sadakati yıpratır, müşterilerin şirket için yarattığı değeri düşürür.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: STRATEJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş