Vaka Çalışması: Yeni İşiniz Beklentinizi Karşılamıyorsa Devam Etmeli mi, Yol Yakınken Dönmeli misiniz?

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Bianca Bagnarelli

Mia Ricci'nin yeni işindeki ilk günü kötü başlamıştı. Küresel yoksullukla mücadele eden en eski ve en büyük yardım kuruluşu Rescue’da üstleneceği program yöneticisi rolü Mia’yı uzun süredir heyecanlandırıyordu. Sabah erkenden uyandı, köpeklerini gezdirdi, erkek arkadaşı Mateo ile kahvaltı yaptı, yanına alacağı öğle yemeğini hazırladı ve tüm bunlara rağmen dokuzdan önce ofiste olmayı başardı. İlk gün ofise erken gitmenin iyi bir izlenim yaratacağını düşünüyordu. Mia lobiye girdiğinde bir önceki gelişinden hatırladığı tanıdık yüzlerle karşılaştı ancak sadece resepsiyondaki görevli Anthony ona selam verdi. Mia geçen sefer birbirlerine ısındıklarını düşünse de Anthony sorgulayıcı bir bakışla “Size nasıl yardımcı olabilirim?” diye sordu

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş