Takma Adları Akıllıca Kullanmanın Gücü

Aralık 2021

Daha fazla içerik için

Coke, Tarjay, Big Blue: Birçok markanın takma adı vardır. Fakat takma isimler bazı pazarlamacıların, müşterilerin kafasının karışacağından veya marka imajının zarar göreceğinden endişe etmesine neden olur. Örneğin, Chevrolet “Chevy” takma adının kullanılmaması için şirket içinde bir “ceza kavanozu” (bu kelimeyi kullananların ceza olarak belirli bir miktar parayı attıkları kavanoz) bulunduruyor. Yeni araştırmalar ise, bazı önlemler alındığı sürece takma isimlerin güvenilirliği ve katılımı artıran bir nimet olabileceğini savunuyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş