BSH Türkiye Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ile Endüstri 4.0 Yolculuğu Üzerine…

Aralık 2021

Daha fazla içerik için

Takvimler 2020 yılının Eylül ayını gösterdiğinde Rusya fabrikamızdaki beş buçuk yıllık görevimi ardımda bırakıp Türkiye’ye dönmüştüm. Tüm dünyada pandemi dolayısıyla önlemlerin artırıldığı, kapanma uygulamalarıyla tüketicilerin “evin içine” odaklandığı, hemen her endüstri gibi bizim sektörümüz için de dijital dönüşümün hız kazandığı dönemin başlangıcıydı. İçimde hem büyük bir heyecan hem de gönül rahatlığı vardı. Heyecanlıydım çünkü Türkiye’de BSH Grubu’nun dünyadaki üç büyük Ar-Ge merkezinden biri olan ve grubun beş fabrikasını barındıran Tekirdağ, Çerkezköy’deki operasyonlarını yönetecektim. Gönül rahatlığı içindeydim çünkü Rusya fabrikasında dijital dönüşümün ilk yapı taşlarından sayılabilecek uygulamayla dijital kodu SAP üzerinde ERP’ye adapte ederek sipariş, sevkiyat ve teslimat süreçlerini yüzde 50 daha hızlı, verimli ve öngörülebilir hale getirmiş ve operasyonel etkinlik sağlamıştık. Bu gibi dijital dönüşüm uygulamalarının fabrikalar için ne denli önem taşıdığını ve hayati sonuçlar doğurduğunu o zamanlar fark etmiştim.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş