Slack’in CEO’su ile Küresel Bir Krize Adapte Olabilmek Üzerine

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

2014’te kurulan ve halka arzı 2019’da gerçekleşen bir şirketin CEO’su olarak ani ivmelenmelerin yaşandığı pek çok süreçten geçtim. Tabii benimle birlikte tüm Slack ekibi de bu süreçlerden geçti. Şu an 2 binden fazla çalışanı ve ücret ödeyen 100 binden fazla müşterisi olan global bir şirketiz fakat startup zihniyetimizi hiç kaybetmedik. Vizyonumuz bir kurumun büyüklüğü fark etmeden organizasyonel çevikliğin kolayca elde edilebileceği bir dünya ve bu çeviklik, kendimiz için hedeflediğimiz şeyin ta kendisi. Ancak hiçbir zaman geçtiğimiz Mart ayındaki hızımızla (ve netlikle) hareket etmemiştik. Covid-19 krizinin büyüklüğü netleştikçe ikili zorluklarla başa çıkmamız gerektiğini fark ettik: Müşteri talebini önemli ölçüde artırmak ve uzaktan çalışmaya son derecede ani bir geçiş yapmak.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş