Sadece Bir Kötü Değerlendirme Yeterli

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Online satıcılar olumlu müşteri değerlendirmelerini bir araya getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Yeni bir araştırmaysa sadece bir olumsuz değerlendirmenin tüm çabaları boşa çıkaracağını gösteriyor. Araştırmacılar büyük bir online perakendecinin üç aylık tıklanma verilerini inceledi. Bir olumsuz değerlendirme (beş yıldız üzerinden bir, iki veya üç yıldız) gören tüketicilerin satın alma ve arama yapma aktivitelerini söz konusu kötü değerlendirmeleri görmemiş kişilerinkiyle karşılaştırdılar. Bazı müşterilerin kötü değerlendirmeleri görmemelerinin sebebi, sayfayı aşağıya kaydırmamaları veya kötü değerlendirmenin olduğu sayfaya tıklamamış olmalarıydı. Olumsuz değerlendirmeyi görmek, satın alma olasılığını ortalama yüzde 51 oranında düşürüyor ve tüketicinin bir alternatife yönelme olasılığını yüzde 11 oranında artırıyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş