Olumsuz Değerlendirmeler Satışları Daha Fazla Artırabilir

Aralık 2022

Daha fazla içerik için

Dartmouth College’dan Nailya Ordabayeva ile University of British Colombia’dan iki meslektaşı Lisa Cavanaugh ve Darren Dahl, 300 NFL taraftarına baskılı bir kapüşonlu lig sweatshirt’ünün tanımını ve bir Cleveland Browns taraftarınca yapılmış bir ya da beş yıldızlı bir değerlendirmeyi gösterdi. Katılımcılar değerlendirmeyi yapan kişiyle benzerliklerine ve kıyafeti almakla ne kadar ilgilendiklerine dair soruları cevapladı. İnsanlar kendileri ile değerlendirmeyi yapan kişi arasında benzerlik kurduklarında, beş yıldızlı değil de bir yıldızlı değerlendirmeyi gördükleri takdirde satın alma niyetleri düşüyordu. Fakat söz konusu kişiyle benzerlik bulamadıklarında, tek yıldızlı değerlendirmenin yarattığı satın alma niyeti, beş yıldızlı olandan çok daha yüksek oluyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş