Neden Başarısız Görülenler Sık Sık En Tepeye Yükselir?

Ocak 2021

Daha fazla içerik için

Spor ve siyaset dünyası düşük beklentilere meydan okuyan kişi örnekleriyle doludur. Bir araştırmacı bunun sebebini merak etti: Sıradan çalışanlar başarılı olacaklarının beklenmediğini düşündüklerinde neler olur? Bu tür çalışanlar dört araştırma boyunca diğerlerinin üstünde performans sergiledi. Bir araştırmada, bir tüketici ürünleri şirketinde başarısız görüldüğü bildirilen çalışanların birkaç hafta sonra diğerlerine kıyasla süpervizörlerinden daha yüksek notlar alma ihtimalinin daha yüksek olduğuna ulaşıldı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ÇALIŞAN MOTİVASYONU
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş