Halka Açık Şirketin Yerine Yeni Bir Şey Koyma Zamanı Geldi

Ocak 2021

Daha fazla içerik için

Gerçekten uzun vadeye odaklanan bir modele ihtiyacımız var. Profesyonelce yönetilen, geniş bir sermayedar grubuna sahip ve halka açık şirket modeli son 100 yıldır hakim yapıyı temsil ediyor. Bu yapının kökleri Büyük Buhran dönemine kadar gidiyor zira model, özel sermayedarların elindeki sermayeyi (1960’larda bu sermayedarlar, şirket hisselerinin yüzde 80’inden fazlasını ellerinde bulunduruyordu) verimli girişimlere çevirmek için etkili bir mekanizma sunuyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş