Müzakere Stratejiniz Nedir?

Temmuz 2020

Daha fazla içerik için

Jeff Minton

Tepkisel anlaşmalar yapmaktan kaçınmanın yolları. Müzakereler konusunda bize danışan müşterilerimize genellikle müzakere stratejilerini nasıl oluşturacaklarını sorarız. Çoğu müşterimiz karşı tarafla pazarlığa girmeden önce planlama yapacağını, örneğin iki taraf için de müzakere edilen anlaşmanın en iyi alternatifini (BATNA’larını – best alternative to a negotiated agreement) tespit edeceğini ya da karşı tarafın başlıca çıkarlarını araştıracağını söyler. Fakat bunun ötesinde bir hazırlık yapmak konusunda fazla seçenekleri olmadığını düşünürler. En sık duyduğumuz cevap “Diğer tarafın ne yapacağına bağlı”dır.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş