Modern Ticari Kredinin Doğuşu

Ocak-Şubat 2015

Daha fazla içerik için

İşletmelerin müşterilerine yakın olduğu dönemlerde kredi, göreceli olarak daha basit bir olguydu. Sonuçta tüccarlar büyük ihtimalle müşterilerini şahsen tanıyorlardı ve onların borcunu ödeyebilme kapasiteleri hakkında doğru yargılarda bulunabiliyorlardı. Fakat ABD batıya doğru genişledikçe ve kredi veren ile borç alan arasındaki mesafe açıldıkça risk de artmaya başladı. Bu önerme 1837’deki Panik’te doğrulandı. Ardından gelen altı yıllık buhran dönemi ve birçok şirketin batması...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş