Kadınların Erkeklerden Daha Farklı Bir Networke İhtiyacı Var

Şubat 2020

Daha fazla içerik için

Profesyonel networkler kariyer başarısı için kritik. Yakın zamanda yapılan bir araştırma başarılı erkek ve kadınları karşılaştırdı ve önemli farklar ortaya koydu. Çalışma 2006-2007 yılları arasında ABD’nin en iyi işletme okullarından mezun ve yüzde 26’sı kadın 728 MBA öğrencisi arasındaki 4,5 milyon anonim e-postaya dayanıyor. Araştırmacılar kimin kime ve ne kadar sıklıkta e-posta gönderdiğini tespit ederek her bir öğrencinin network hakimiyetini saptadı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KARİYER PLANLAMASI
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş