Daha fazla içerik için

İnsanların dijital yoldan yaptıkları hediye alışverişi günden güne artıyor ve bunun nedenini anlamak pek zor değil: Dijital işlemler kolaydır; fiziksel olarak uzak taraflar arasında bile yapılabilir ve eşyaların zarar göreceği veya kaybedileceği endişesi yok denecek kadar azdır. Para da dijital olarak değiştiriliyor; kullanıcıların birbirlerini “arkadaş” olarak ekleyip, mesajlarını ve emojilerini de dahil ederek işlemlerini kişiselleştirmelerine olanak sağlayan uçtan uca ödeme platformları sayesinde dijital olarak takas ediliyor. Ancak araştırmalar, kendileri için ürün satın alan tüketicilerin genellikle dijital ürünlerden ziyade somut ürünlere değer verdiğini gösteriyor. Bu gözlem, bir grup araştırmacıya “Dijital yoldan yapılan hediye alışverişinde de benzer bir dezavantaj var mı?” sorusunu sordurttu

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş