Daha fazla içerik için

İşgücü, hizmet şirketlerinin maliyet yapısının önemli bir parçasıdır ve özellikle perakende ve yemek hizmetlerinde yeteri kadar çalışanın olması, müşteri hizmetleri ve kârlılığı dengelemenin anahtarıdır. Ancak şirketler bu dengeyi kurmaya çabalarken çalışanlar çoğunlukla zarar görüyor: Birçok şirket programları öngörülemeyen hale getiren; çocuk bakımı ihtiyaçlarını, işe gidiş geliş alışkanlıklarını ve kişisel yaşamı alt üst eden ve son dakikada hayata geçirilen iş programları modellerini kullanıyor. Uygulamanın eleştirilerek medyada yer almasından sonra birkaç şehir ve bir eyalet (Oregon) şirketlerin çalışanlarına programlarını önceden bildirmelerini zorunlu tutan yasaları kabul etti

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş