İşe Dönüş Programları Rüşdünü İspatladı

Ekim 2021

Daha fazla içerik için

Amazon son birkaç yıldır, çalışmaya bir süreliğine ara vermiş, kariyerlerinin ortasındaki profesyonelleri işe almaya yönelik programları deniyor. Başka birçok şirket gibi, bu çevrimiçi perakende devi de pilot aşamasında bir iki düzineden oluşan küçük grupları programa dahil ederek yola çıktı. Ancak Amazon, Haziran 2021’de herkesi şaşırtan bir duyuruyla çıkageldi: Şirket, işe dönüş inisiyatifinin kapsamını genişletecek ve çalışma hayatına geri dönmek isteyen bin profesyoneli programa kabul edecekti. Bu, 16 haftalık ve başka hiçbir şirkette görülmemiş büyüklükteki programa katılanların tümüne maaş ödenecek, gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetleri verilecek ve yeterli niteliklere sahip olanlara Amazon’da çalışma fırsatı sunulacaktı. Amazon’un çeşitlilik temelli yetenek kazanımı programı yöneticisi Alex Mooney, “Kariyerlerine yeniden başlayan profesyonellere odaklanan bir takım kurduk” diyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş