İş Yerinde Stresle Başa Çıkmak için Doğal Bir Kaynak: Mizah

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Mizah becerisi geliştirmek düşündüğünüz kadar zor değil. Günümüz iş yaşamında stres, her çalışanın karşı karşıya kalabildiği bir risk unsurudur. Stresin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerinin hafiften ağıra seyreden bir düzlemde yer aldığı ve bazı koşullarda bu zararların geri dönülmez sonuçlara yol açtığı biliniyor. İş stresi gerek çalışanın iyi oluşu gerekse yol açtığı örgütsel sonuçlar bakımından birçok araştırmanın konusu olmaya devam ediyor. Bu noktada, mizahın iş yerinde iyileştirici bir güce sahip olabileceğine yönelik çalışmaları da gözden kaçırmamak gerekir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: STRES
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş