Hayatımız İş: Robin Wright

Mayıs 2022

Daha fazla içerik için

On yaşında dansa merak salan, 14 yaşında modellik yapmaya başlayan ve 18 yaşında pembe dizi oyuncusu olan Robin Wright, bir yıldız olmaya doğru ilk adımını 21 yaşındayken rol aldığı Prenses Gelin adlı filmle attı. Daha sonra evlendi ve çocuk sahibi oldu. Uzun yıllar boyunca ailesini oyunculuk kariyerinden daha ön planda tuttu. Ancak yine bu yıllarda rol aldığı filmler, sayıca az olsa da, büyük övgü topladı. 2013 yılında bir Netflix yapımı olan House of Cards dizisinde Claire Underwood karakterine hayat verdi ve çevrimiçi televizyon çağının başlangıcına adını yazdırdı. Şu sıralar yönetmenlik ve oyunculuk yapıyor; aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki çatışma bölgelerinde yaşayan kadınlara yardım eden Pour Les Femmes adlı sosyal girişimin kurucularından biri.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş