Dönüşümü Demokratikleştirmek

Mayıs 2022

Daha fazla içerik için

Dijital gelecek için tüm çalışanlar inovasyon yapabilmeli. GEÇTİĞİMİZ 10 YILDA, Novartis dijital dönüşüme çok ciddi yatırımlar yaptı. Teknolojik altyapısını buluta taşıyan, veri platformu ve entegrasyonuna yatırım yapan İsviçreli ilaç devi, makine öğrenmesi modelleri geliştirip şirket çapında uygulamaya sokmaları için yapay zeka uzmanlarını kadrosuna kattı. Ancak teknik takımlar büyüse de satış, tedarik zinciri, İK, finans ve pazarlama yöneticileri yeni erişilebilir hale gelmiş olan bu bilgilere sıcak bakmıyor, verilerin takımlarının performansını nasıl artırabileceği üzerine düşünmüyorlardı. Aynı zamanda veri bilimcileri şirketin farklı birimlerine sınırlı erişim sağlayabiliyor ve verileri günlük operasyonlara entegre etmede zorluk yaşıyorlardı. Bunun sonucunda da yatırımlar nadiren başarıyla sonuçlanıyor (örneğin, Ar-Ge sürecinin bazı kısımlarında), birçok pilot uygulama ve proje tökezliyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş