DHL Express’in Eski CEO’su ile Varoluşsal Bir Krizde Şirkete Yol Göstermek Üzerine…

Haziran 2019

Daha fazla içerik için

Takvimler 2007 senesinin Kasım ayını gösterdiğinde DHL Express varoluşsal bir krizle karşı karşıyaydı Tüm büyük pazarlardaki performansımız kötüleşiyordu ve temel bir revizyon yapılmadığı durumda zararlarımız tüm Deutsche Post DHL Group’un kârlılığını tehdit ediyordu. Üç yüz elli şirket lideri bu meydan okumayla bizzat yüzleşmek için Cincinnati’de toplandı. Toplantı başladığında, sahnenin gerisindeki devasa ekranda atan bir kalp belirdi. Kalbin başlangıçtaki güçlü ve ritmik atışları yavaş yavaş teklemeye başladı ve ardından büsbütün durdu. O anda iğne atsanız sesi duyulurdu. Kalabalığın tüm dikkatinin bende olduğunu biliyordum. Yalnızca iki seçeneğimiz olduğunu onlara iletmek zorundaydım: Ya harekete geçecek ya da büsbütün ortadan kalkacaktık.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: LİDERLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş